رنگ کوره ای

رنگ کوره ای

رنگ کوره ای چیست و انواع رنگ کوره ای

شنبه 7 اردیبهشت 1398
4600

رنگ کوره ای در واقع خشک کردن رنگ بر روی سطح مورد نظر می باشد که در صنعت خودرو سازی برای بدنه خودرو یا هر قطعه دیگر اعمال می شود. رنگ کوره ای را می توان به 2 دسته رنگ کوره ای مایع و رنگ کوره ای پودری تقسیم کرد.عملیات رنگ کوره ای به صورت تک لایه ای صورت می گیرد و در صنایع اتومبیل سازی،صنایع فلزی، لوازم خانگی مانند ماشین لباس شویی و ... به کار برده می شود.

یکی از مزایای رنگ کوره ای مقاومت بالای آن در برابر عوامل خارجی مانند شست و شو با مواد شوینده و عوامل دیگر می باشد.

برای ساخت رنگ کوره ای از چند رنگ پایه ای استفاده می شود.از جمله رنگ هایی که استفاده می شود می توان به آلکید آمین و اپوکسی استر و آکریلیک که متداول ترین رنگ ها می باشند اشاره کرد.

رنگ کوره ای مایع همان طور که از اسم آن پیداست به صورت مایع می باشد و به صورت کمپرسور شده بر سطح قطعه پاشیده و در نهایت توسط کوره پخته می شود.

رنگ کوره ای پودری به صورت پودر می باشد که با پوششی مناسب با استفاده از ابزار های خاص و در دمای مشخص بعد از اینکه رنگ روی سطح مورد نظر پاشیده شد حرارت داده خواهد شد.برای رنگ های روشن بدلیل اینکه از زردی آن جلوگیری شود دمای کوره را پایین آورده و زمان آن را افزایش می دهند و در رنگ های تیره چون استفاده از رنگ کوره ای نیاز به تخصص دارد از دمای بالا و زمان پایین استفاده می شود.

نظر بدهید