روکش چوب گردو

روکش چوب گردو

روکش گردو چیست و چه کاربردی دارد؟

سه شنبه 6 مهر 1400
69

روکش گردو در واقع همان لایه نازکی از چوب گردو می باشد که بدلیل مقرون به صرفه تر بودن و همچنین جلوگیری از اسراف این چوب با ارزش آن را بصورت روکش گردو در آورده و با استفاده از دستگاه پرس آن را بر روی ام دی اف یا نئوپان می چسبانند.

چوب درخت گردو جز بهترین و مرغوب ترین چوب ها می باشد.چوب گردو علاوه بر دوام بالا دارای سطح همگن و رنگ پذیری می باشد که به رنگ قهوه ای تیره دیده می شود.با توجه به مقاومت بالای چوب گردو از این چوب برای ساخت مجسمه و اشیا دکوری،منبت کاری، خراطی و کنده کاری و همچنین دکوراسیون داخلی منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله کاربرد های روکش گردو می توان به روکش کردن و نماسازی ساختمان ها، دکوراسیون داخلی،ساخت رویه میز، رویه قفسه ها و کمد ها و بوفه ها،رویه ی چوب پرده ها ،رویه ی مبلمان های با ارزش و همچنین در فضای داخلی خودرو، واگن ها و جاهای بسیار دیگری اشاره کرد.

بر روی چوب گردو گاها غده ها و گره های کوچک و بزرگ دیده می شود که به اصلاح به آن ها بروسن گفته می شود و برش آن ها باعث ایجاد نقش و نگارهای بسیار زیبایی می شود که ارزش بالایی در صنایع تزئیناتی چوب و دکوراسیون داخلی دارد.

یکی دیگر از موارد استفاده از چوب گردو برای ساخت پارکت چوب گردو است که در ایران و اروپا مورد استفاده قرار می گیرد

چوب گردو نیز همانند سایر چوب ها دارای انواع مختلفی می باشد.یکی از چوب های گردو که در فضاسازی منزل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد چوب گردو سیاه می باشد که غلظت رنگ قهوه ای در آن متفاوت می باشد و ممکن است قالبی از رنگ های قرمز، خاکستری و بنفش داشته باشد.

انواع چوب گردو را می توان به چوب گردو انگلیسی،چوب گردو سفید،چوب گردو کلرو، چوب گردو برزیلی تقسیم کرد. چوب گردو انگلیسی در واقع برای تولید گردو یا درخت تزئینی در فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب گردو سفید دارای رنگ قهوه ای روشن می باشد و چوب آن ترد می باشد و از نظر تجاری با دوام نیست.چوب گردو کلرو یک چوب رنگارنگ و نفیس است که پس از برداشت به جای خشک کردن در کوره در معرض هوای خشک قرار می گیرد تا نوارهای رنگی زیبای آن حفظ شود.چوب گردو برزیلی و آفریقایی نیز جز دسته چوب گردو محسوب نمی شوند و دسته متفاوتی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

روکش معرق/www.galleryparto.com

روکش کاوازینکو/www.galleryparto.com

نحوه معرق کاری/www.aparat.com

نظر بدهید